İŞ HAYATIM

Sevgili Dostumuz,

Yakup Almelek’in 1967 yılında kurmuş olduğu Almelek A.Ş. bugün dünyada 15’ten fazla ülkeden aldığı temsilciliklerle ve Amerikalı AEC firmasyla beraber kurmuş olduğu Vamatco A.Ş. adlı joint-venture ortaklığıyla yaptığı üretimle ağırlıklı olarak Türkiye ambalaj sanayine hizmet etmektedir.

İstanbul’da Tuzla’daki fabrikasından hizmet eden Almelek A.Ş. ambalaj müşterilerine adeta bir süpermarket hizmeti anlayışıyla olabildiğince farklı konularda (çeşitli amaçlarda makineler, birbirinden farklı yapıştırıcılar, kaliteyi ön plana çıkaran test ekipmanları, çeşitli ambalaj yapıları, yedek parçalar) destek olmakta ve yabancı ortaklarıyla beraber müşterilerine çeşitli çözümler üretmektedir.

Almelek A.Ş., aynı zamanda yenilikçi anlayışı da bünyesine katarak çalışmalarına yön vermektedir.

Şirketin misyonunu anlatmak için Yakup Almelek ve Alper Almelek’in beraber kaleme aldıkları Almelekler Marşı kullanılmakta, şirketimizin yayınladığı İş’te Kahkaha Bülteni 1998 yılından bu yana 3000’den fazla kişi/firmaya posta yoluyla ulaştırılıp iş hayatında eğlencenin önemini vurgulamaktadır. 2018 yılında Hümanist Yayınevi tarafından İş’te Kahkaha kitabı yayınlanarak son 10 yılın tüm fıkra-hikaye-komik sözleri bir kitapta toplanmıştır.

Ambalaj dünyası geliştikçe Almelek A.Ş. de tünelin ucundaki ışığa var gücüyle ulaşmaya gayret edecek ve bu uğurda çalışan başarılı, bilgili ve insancıl kadrosuyla müşterilerine elinden gelen hizmeti götürecektir.

Alper Almelek
Yönetim Kurulu Başkanı

Website: http://almelek.com
En İyi Hizmeti Verebilme Çabasıyla Geçen 50 Yıl…
Siz müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek amacıyla, alanında öncü olan dünyaca tanınmış firmaların Türkiye temsilciliği ve distribütörlüğünü yapmaktayız. Flexible ambalaj, gıda, ilaç, kaplama, kimya, otomotiv, tekstil, teneke kutu ambalaj sektörlerine hitap eden ürünlerimizle kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaktayız.
Website: http://vamatco.com
Dünyanın en iyi sıyırma bıçaklarından…
Dünyanın kompresyon tekniği ile üretilen ilk ve tek lamellalı mürekkep sıyırma bıçağı, BLADE MASTER, Advanced Edge Concepts Co. ve Almelek A.Ş. firmalarının 40 yılı aşkın deneyimlerinin birleşmesi ile kurulmuş olan VAmatco tarafından üretilmekte ve tüm Dünya’daki müşterilerimize sunulmaktadır.Advanced Edge Concepts, Inc. (AEC) firması Steven C. Voorhees tarafından, Kompresyon Tekniği adı verilen yeni bir teknoloji ile lamellalı sıyırma bıçakları üretmek amacıyla New Jersey, Amerika’da kurulmuştur.AEC firması 28 yılı aşkın sıyırma bıçağı üretim tecrübelerinin ışığında kompresyon tekniğini icat etmiş ve uygulamaya geçirmiştir. Halen lamellalı sıyırma bıçağı üreticilerinin büyük çoğunluğu 1970’lerde icat edilmiş olan taşlama tekniğini kullanarak üretim yapmakta iken AEC firması geride bıraktığı dönem içerisinde kimyasal indirgeme tekniği ve kompresyon tekniği gibi tekniklerle üretimini her zaman yenilemenin yollarını aramıştır.Kompresyon tekniğinin çalışmaları 2004 yılında başlamış ve bu teknik yoğun AR-GE faaliyetleri ve yatırımlar sonucu, AEC ve Almelek firmalarının VAmatco adı altında oluşturdukları ortaklık bünyesinde günümüzde faal olarak kullanılmaya başlamıştır. Almelek A.Ş.’nin Tuzla, İstanbul’daki modern tesislerinde VAmatco tarafından üretilmekte olan “BLADE MASTER” sıyırma bıçakları, kompresyon tekniğinin tüm avantajlarının en temiz ve kaliteli hammaddelerle birleştirmesiyle hazırlanmaktadır.