KARİZMA EĞİTİMİ

 

23 yıllık iş hayatımın 18 yılını Yöneticikle (8 yılını da Profesyonel Yönetici olarak Siegwerk Corporation) geçiren bir kişi olarak son 3 yıldır da Liderlik üzerine Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen üniversitelerinde aldığım (Sabancı Üniversitesi-Yönetim Bilimleri Fakültesi; MIT-Sloan School of Management; University of Oxford-Said Business School) çeşitli süreçlerdeki Liderlik eğitimleri sonrasında edindiğim deneyim ve bilgileri sentezleyerek konuşmalar yapmak ve eğitimler vermek misyonlarımdan ve hayatta yapmaktan en keyif aldığım işlerden biri haline geldi.

Size sunmak istediğim sunumumun ismi:
KARİZMATİK LİDERLİK: KARİZMANIN FORMÜLÜ’dür.

İçerik: Amacım her insanın doğal bir şekilde sahip olduğu karizma olgusu üzerine her seviyede çalışanın farkındalığını artırmak için karizmanın tanımlarını, kaynaklarını ve stillerini aktardıktan sonra kişilere karizmalarını daha etkili bir şekilde kullanabilmeleri için bir kullanım kılavuzu sunmaktır.

Sunum Tekniği: Sunumum bilim dünyası tarafından kabul edilmiş psikolojik ağırlıklı deneylerden, çeşitli ilginç hikayelerden, hem kendimden hem de çok bilinen müzik eserlerinin performanslarından ve bazı yerlerinde interaktif paylaşımlar ve hep beraber yapacağımız iki de kısa egzersizden oluşmaktadır.

Genel olarak Karizmanın Formülü konuşmam hakkında bir fikir edinmek isterseniz diye 3 örneği aşağıda dikkatinize sunuyorum:

1)Ağustos 2017’de Büyükada Anadolu Kulübü’nde 160+ seyirciye yaptığım konuşmadan iki örnek izleyebilirsiniz:
Bu kesitte ‘ilk izlenimin’ ne kadar önemli olduğunun altını çiziyorum; ilk izlenimi iyi veremeyen kişi zaten Karizmatik olamaz!

 

2)Bu kesitte liderin ‘birinci takipçisini’ nasıl etkisi altına aldığını paylaşıyorum.

 

3)Bern’de Türkiye Büyükelçiliği’nde 10 Ocak 2018’de yapmış olduğum sunumun içinden 9 dakikalık bir bölümü İNGİLİZCE olarak izleyebilirsiniz. Bu bölümde karizmatik kişilerin kimler oldukları ve etkileri üzerine örneklemeler göreceksiniz.

4) TEDxYouth kapsamında ‘Karizmatik İkilem’ konuşmamı IELEV125Çekmeköy’de 27 Nisan 2019’da gerçekleştirmiş bulunmaktayım.

 

2016 başından bu yana, 2 farklı Liderlik + Girişimcilik için yaptığım 17 konuşmayı yaklaşık 2500 kişi izlemiştir. Karizma için ise Ağustos 2017’den bu yana yaptığım 35 konuşmayı ise yaklaşık 3000 kişi izlemiştir. Toplamda 46 konuşmayla 5500 kişiye ulaşmak beni gururlandırıyor ve çok mutlu ediyor. Ayrıca TEDx Bahçeşehir University için yaptığım Liderlik ve Shakespeare adlı konuşmam Nisan 2016’dan bu yana 30,000 kez izlenmiştir. Karizma adlı sunumum şimdiye kadar yaptığım ülkeler: Türkiye, İsviçre, Meksika, İran