YARATICILIK EĞİTİMİ

23 yıllık iş hayatımın 18 yılını Yöneticikle (8 yılını da Profesyonel Yönetici olarak Siegwerk Corporation) geçiren bir kişi olarak son 3 yıldır da Liderlik üzerine Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen üniversitelerinde aldığım (Sabancı Üniversitesi-Yönetim Bilimleri Fakültesi; MIT-Sloan School of Management; University of Oxford-Said Business School) çeşitli süreçlerdeki Liderlik eğitimleri sonrasında edindiğim deneyim ve bilgileri sentezleyerek konuşmalar yapmak ve eğitimler vermek misyonlarımdan ve hayatta yapmaktan en keyif aldığım işlerden biri haline geldi.

Size sunmak istediğim sunumumun ismi:
YARATICILIK & İLHAM PERİSİ

İçerik: Amacım her insanın doğal bir şekilde sahip olduğu Yaratıcılık olgusu üzerine her seviyede çalışanın farkındalığını artırmak için Yaratıcılığın tanımlarını, hazırlık süreçlerini ve ilham perisi olgusuyla yaratıcılığımızın sosyal ve iş yaşamımızdaki işlevini anlatmaya çalışmaktır.

Buna göre konu başlıkları:

1) Her şeyin Düşünce ile başlaması
2) Yaratıcılığın hazırlık süreci:
A) Ruhu hazırlamak
B) Gözlem becerimizi geliştirmek
C) Hayal kurabilmek
3) İlham Perisinin teşrifi
4) Yaratıcının profil özellikleri
5) Yaratının değeri
6) Yaratıcılığı iş ve sosyal yaşantımızda kullanışımız

Sunum Tekniği: Sunumum bilim dünyası tarafından kabul edilmiş psikolojik ağırlıklı deneylerden, çeşitli ilginç hikayelerden, hem kendimden hem de çok bilinen müzik eserlerinin performanslarından ve bazı yerlerinde interaktif paylaşımlar ve hep beraber yapacağımız iki de kısa egzersizden oluşmaktadır.

Konuşmalarım için kısa istatistikler:
2016 başından bu yana, Liderlik + Girişimcilik + Karizmatik Liderlik için yaptığım 52 konuşmayı yaklaşık 5500 kişi izlemiştir. Şimdiye kadar sunumlarımı yaptığım ülkeler: Türkiye, İsviçre, Meksika, İran ve şehirler: İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Erzurum, Antalya, Bern, Tahran, Chetumal, Oxford

Büyükada Yaratıcılık & İlham Perisi Konferansı / Yaratıcılık Süreci

 

Büyükada Yaratıcılık & İlham Perisi Konferansı / Yaratıcının Profili

 

Büyükada Yaratıcılık & İlham Perisi Konferansı / Kültür Dostu Bestesi

 

2016 başından bu yana, 2 farklı Liderlik + Girişimcilik için yaptığım 17 konuşmayı yaklaşık 2500 kişi izlemiştir. Karizma için ise Ağustos 2017’den bu yana yaptığım 35 konuşmayı ise yaklaşık 3000 kişi izlemiştir. Toplamda 46 konuşmayla 5500 kişiye ulaşmak beni gururlandırıyor ve çok mutlu ediyor. Ayrıca TEDx Bahçeşehir University için yaptığım Liderlik ve Shakespeare adlı konuşmam Nisan 2016’dan bu yana 30,000 kez izlenmiştir. Karizma adlı sunumum şimdiye kadar yaptığım ülkeler: Türkiye, İsviçre, Meksika, İran